Botiga online

Pack de receptes de cuina i compres

5,50

Material per aprendre a planificar una recepta, expressió escrita, valor dels diners, problemes matemàtics i fins i tot unitats de mesura. L’objectiu és que aprenguin a planificar una recepta de cuina , calcular els costos, escriure la recepta, utensilis necessaris i molts altres aspectes diferents

Més informació

L’objectiu és que aprenguin a planificar una recepta de cuina, en tots els seus sentits, que sàpiguen també calcular el cost de la recepta depenent dels comensals que se la menjaran, escriguin el pas a passa de la recepta i els utensilis que necessitarem per cuinar-la.

Per tant com us deia treballem moltíssim aspectes diferents.

Us explico una mica en què consisteix aquest pack, que consta d’unes 20 pàgines.

1- La primera part del pack trobareu un munt de targetes amb un nom d’un plat, la imatge i el nombre de comensals.

Per exemple:

Macarrons x2

2- Aquesta targeta serà la identificativa de la nostra recepta. En ella caldrà escriure el nom de la recepta escollida, el nombre de comensals, la dificultat i finalment el cost econòmic d’aquesta.

3-Aquí ha arribat el moment d’escriure els ingredients necessaris per fer la recepta.

4- Ara toca calcular quantitats. En aquesta targeta, l’objectiu, és que escriguin la quantitat que té el producte complet.

Per exemple: Si necessitem un paquet de macarrons, doncs podrà ser de 250g, de 500g o de 1kg

5- En aquest arriba el moment de calcular quina quantitat necessito de cada aliment tenint en compte el nombre de comensals que serem.

Per exemple.

Si el paquet de macarrons que jo he comprat és de 500g i es recomana menjar 100g per persona. En necessitaré 200g.

6- Ara arriba el moment d’escriure el pas a pas de la nostra recepta.

7- Escollir els utensilis que necessitarem per a cuinar la nostra recepta. En la primera fitxa cal que els encerclem, en la segona que els escrivim.

8- Ara arriba la llista de productes de la botiga.

LA primera la trobareu buida. La teniu perquè pot ser que us faltin productes i així els podeu anar fent vosaltres mateixos dibuixant o enganxant imatges dels catàlegs d’aliments de les botigues.

Després trobareu un munt de llistes de productes. Cada producte té el seu nom, el preu i la quantitat.

Per exemple:

Macarrons 2,45 1 paquet d’1kg

9- Aquí trobareu diferents llistes de la compra per a calcular el valor dels diners! La persona hauria de decidir quants diners té al moneder per pagar i també calcular el canvi que li tornaran. Podeu ser vosaltres qui escrigui la quantitat de diners que tenen al moneder.

10- Per últim, trobareu diferents targetes amb problemes matemàtics, per treballar el valor dels diners i el càlcul de les quantitats i capacitats.

És un material molt complet, però és important el vostre acompanyament, podeu complementar-lo amb els catàlegs de les botigues d’aliments que sempre són una gran eina, i aprofitar els llistats de productes per a treballar aspectes relacionats amb la imaginació com crear la seva pròpia recepta, on també treballareu aspectes relacionats amb la lecto.

Com veureu no teniu les receptes. El més ideal és que les puguin buscar ells. Pots de llibres de la biblioteca de cuina per exemple. També podeu utilitzar internet!

Espero que el gaudiu molt! El meu grup l’està gaudint moltíssim i ja estem creant menús setmanals per saber quants diners necessitaríem per alimentar-nos durant una setmana!

Una abraçada!

Ressenyes

Encara no hi ha ressenyes.

Sigueu els primers a ressenyar “Pack de receptes de cuina i compres”

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *